Haber

İstanbul’da yılbaşı öncesi alkol denetimi

İSTANBUL’da yılbaşı öncesi alkol satışı yapan işletmelere yönelik denetimler yapılıyor.

Sabaha kadar devam edecek denetimler kapsamında Nişantaşı’ndaki işletmelere tek tek giden Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, satılan işletmelerin çalışma ruhsatlarını, bandrollerini kontrol etti. çalışmaları ve işyerinin hijyen kurallarına uyup uymadığı. Kontrollere İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca da katıldı.

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, yaklaşan yılbaşı ile birlikte 39 ilçede 800 işçi ile denetimlerini artırdıklarını söyledi. Bu kapsamda bugüne kadar İstanbul genelinde yaklaşık 235 bin kontrol gerçekleştirdik. Ancak son bir haftadır tüm gruplarımız, kolluk kuvvetlerimiz, polisimiz jandarmamız ile birlikte, Sahil Güvenlik Komutanlığımız ile denizde gruplarımız alkol kontrolleri, kaçak alkol, bandrolsüz alkol, izinsiz satış yapan yerler var mı? , “Bununla ilgili kontrollerimizi sürdürüyoruz. Şu anda iki yerde inceleme yaptık, burada bir sıkıntı yok ama kontrollerimiz sabaha kadar devam edecek” dedi.

Yıl içinde gıda kaynaklı eksikliklerde bugüne kadar yapılan 235 bin denetimde toplam 70 milyon TL idari para cezası uygulandığını söyleyen Karaca, “Sadece bandrol kontrolü yapmıyoruz, aynı zamanda numune de alıyoruz. İstanbul Gıda Muayene Laboratuvar Müdürlüğümüzde gerekli muayene ve analizleri yaptırır ve buna göre süreci uygular.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu