Haber

Ali Babacan Ankara’da oy kullandı: ‘Bugün bizim bayramımız’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, oyunu Ankara’nın Çankaya ilçesinde eşiyle birlikte oynadı. Babacan, “Bugün bizim bayramımız. Milli iradenin tecelli ettiği, halkımızın açıktan açığa egemenliğini ilan ettiği bir gündür.”

Babacan ve eşi Ülkü Zeynep Babacan, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekili Seçimi için oylarını Çankaya ilçesindeki Türkiye Emlak Bankası Ortaokulunda kullandı. Babacan çifti bir süre bekledikten sonra 4572 numaralı sandıkta oylarını kullandı.

Seçimlere katılımın yoğun olduğunu ifade eden Ali Babacan, “Bugün burada mahalle muhtarımızla görüştük. Hiçbir seçimin erken saatlerinde bu kadar sıra olmadığını söyledi. Yoğun bir seçim olduğunu söyledi. Sabah 08:00’den itibaren katılımın olduğu okul yetkilileri de bunu onayladı. Doğal seçimler demokrasinin bayramıdır. Bugün bizim bayramımız. “Milli iradenin tecelli ettiği, halkımızın egemenliğini açıkça ilan ettiği bir gün. Demokrasi seçimden seçime bir sistem değil, iki seçimin ortasında hep istişare içinde çalışması gereken bir yönetim sistemidir.” haberlere ücretsiz erişim. Gerçek bilgiler sonucunda oluşacak milli iradeden daha değerli bir şey yoktur. Bu seçimlerin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimler aynı zamanda tüm dünyada demokrasi özlemi duyan herkese hayırlı olsun. İnşallah sonuç verir.” Ama saat 21.00’den sonra CHP Genel Merkezi’nde cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kılıçdaroğlu ve genel başkanlarımızla takibini yapacağız” yanıtını verdi.

Babacan ve eşi daha sonra seçmenlerle sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

kagizmanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu